REKOLEKCJE ODDANIE.jpg

DRODZY PARAFIANIE, w poniedziałek 08 kwietnia rozpoczną się w archidiecezji katowickiej niezwykłe rekolekcje „Oddanie 33”. Jako ludzie wierzący wiemy, o czym przypomniał nam nasz biskup Adrian, że „bez modlitwy i bez stałego kontaktu z Panem jesteśmy bardzo słabi, a często wręcz bezsilni. Życie nierzadko wydaje się wtedy bezużyteczne, a nawet puste. Przerażają nas codzienne trudności, które zdają się nie do uniesienia”. Rekolekcje „Oddanie 33”, które przeżywa się indywidualnie, pomogły wielu ludziom „w odkryciu wartości modlitwy i w pogłębieniu życia duchowego, a niejednokrotnie skłoniły do nawrócenia”. Jak pisze w swoim świadectwie internautka Kamilla, „to rekolekcje czołg... Podniosły mnie z prochu moich wyobrażeń i niewiedzy. Dały mi doznać i przeżyć coś, czego, żywię nadzieję, Pan Bóg nie pozwoli mi już nigdy zapomnieć. Moje serce, skulone i zahukane, przekształciło się w serce mężne tak, że nigdy nawet nie marzyłabym o takim stanie, stanie spokoju, ufności i pewności w działaniu i w miłości. Ten, który zabiera życie stare, zabiera po to, by żyć, prawdziwie z krwi, kości i Ducha Świętego. Chwała Panu. Amen”.

- Rekolekcje rozpoczną się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adriana Galbasa w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w poniedziałek o godz. 18.00.

- Rekolekcje można przeżywać indywidualnie. Codziennie – od poniedziałku na stronach „Gość Katowicki” będą publikowane materiały rekolekcyjne (strona: gosc.pl/oddanie33). Nie mając dostępu do Internetu lub nie korzystając

z komputera można nabyć podręcznik z materiałami, który jest dostępny w sklepie „Gościa Niedzielnego”. Rozważania rekolekcyjne zostały oparte na tekstach wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. ks. Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy.

- Rekolekcje zakończą się w Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, 11 maja o godz. 18.00. Ich punktem kulminacyjnym jest oddanie się w opiekę Matce Bożej.

Dla osób, które nie mają możliwości uczestniczenia we Mszy św. w katowickiej Katedrze, rekolekcje rozpoczną się wspólną Eucharystią w naszym parafialnym kościele w poniedziałek 08.04. o godz. 18.00 a zakończą, również

w naszym kościele, 11.05. – aktem oddania się w opiekę Matce Bożej.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z rekolekcjami bardzo proszę o kontakt.

Ks. Jan.